Híreink

Karatékánk, Juhász Niki harmadik lett

2013. május 14.

48. Felnőtt Karate Európa-bajnokság

2013. május 9-12. között került megrendezésre a 48. Felnőtt Karate Európa-bajnokság Budapesten. Az első, azaz a csütörtöki napon összesen öt bronzérmet szerzett a magyar küldöttség, a délelőtt folyamán négy harmadik helynek örülhettünk, majd délután a Metzger Szandra, Bartha Nikola, Lassingleitner Fruzsina, Juhász Nikolett (klubunk versenyzője) összeállítású női csapatunk szerzett újabb bronzot országunknak. A kategória helyosztóján a magyar válogatott Németország legjobbjai ellen lépett tatamira. Az első körben Metzger Szandra nagyot küzdve 6-0-ra verte a németek versenyzőjét, hiszen Szandi két földre vitelt is ponttal tudott befejezni (Magyarország – Németország 1-0). Ezt követően Bartha Nikolett végig taktikusan küzdött, őrizte a kiharcolt előnyt, sőt a mérkőzés végén egy újabb pontot sikerült szereznie, ezzel már 2-0 volt az összesített állás, mely egyben azt is jelentette, hogy Lassingleitner Fruzsinának, csapatunk harmadik tagjának már nem is kellett küzdenie. Metzger Szandra és Bartha Nikola egyéniben is harmadik helyet szerzett az EB-n, a fennmaradó két bronzot pedig S. Kovács Ádám és Tóth Beatrix szerezte meg nekünk, magyaroknak!

A magyar válogatott ezzel az öt éremmel sporttörténeti sikert érte el az Európa-bajnokságok történetében, hiszen soha eddig nem sikerült ennyi érmet szereznünk!