Híreink

Bravúros helytállás a címvédő ellen Budaörsön és fájó vereség Franciaországban

2019. október 29.
Múlt héten lezajlottak a 2019/2020-as asztalitenisz Bajnokok Ligája szezon „C” csoportjának soron következő mérkőzései. Az SH-ITB Budaörsi 2i SC először a címvédő lengyel Tarnobrzeg ellen kezdte meg a szereplését Budaörsön.
Pergel Szandra (világranglista.67.) bravúros győzelmével kezdődött a küzdelem, aki a világranglistán nála 45 hellyel magasabban rangsorolt Elizabeta Samara (világranglista 22.) ellen bizonyult jobbnak öt szettes mérkőzésen. A frissen igazolt 19 éves Surján Szabina (világranglista 118.) élete első Bajnokok Ligája mérkőzésén parádés játékkal a döntő szettben minimális különbséggel maradt alul az amerikai színekben versenyző Wu Yue (világranglista 35.) ellen. A kínai származású német válogatott Han Ying mindkét mérkőzését magabiztosan 3:0 arányban nyerte meg Fazekas Mária és Pergel Szandra ellen egyaránt, a végeredmény tehát 3:1 a lengyel együttes javára.
Az SH-ITB Budaörsi 2i SC október 27-én a francia Metz TT. vendégeként folytatta szereplését.
Ezúttal Surján Szabina kezdett Carole Grundisch ellen, aki szoros csatában öt szettes mérkőzésen maradt alul a francia játékossal szemben, majd Pergel Szandrának nem sikerült kiegyenlíteni a csapatmérkőzés állását Adina Diaconu ellen. A harmadik összecsapást Fazekas Mária szép játékkal magabiztosan nyerte Pauline Chasselin ellen. 2:1-es hazai vezetésnél Pergel Szandra nagyon kiélezett küzdelemben szintén döntő játszmás mérkőzésen maradt alul a francia Grundisch ellen, a végeredmény tehát 3:1 a Metz javára.
A budaörsi lányok mindkét mérkőzésüket elvesztették, de amíg a franciaországi összecsapás után joggal volt mindenkiben hiányérzet, hiszen két hasonló erőkből álló csapat játszott egymással, addig a Bajnokok Ligája győztes lengyel csapat ellen kiválóan játszottak a budaörsi asztaliteniszezők.
A következő mérkőzésre a lengyel csapat ellen november 28-án 18 órakor kerül sor Tarnobrzegben, a Metz csapatát pedig Budaörsön fogadjuk a Budaörsi Sport Club Napja rendezvény keretében Mikulás ünnepséggel egybekötve december 6-án 17:00 órakor.