Híreink

Bajnokok Ligája döntő volt Budaörsön

2013. március 13.

2013. március 09-e piros betűs ünnepként vonult be a Budaörsi Sport Club életébe, hiszen ekkor rendezték a női asztalitenisz Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzését a Városi Sportcsarnokban. Csapatunk ellenfele a korábbi BL győztes osztrák Linz AG Froschberg csapata volt. A találkozóra kilátogató népes közönség izgalmas, fordulatos és szemet gyönyörködtető asztaliteniszt láthatott.

Az első összecsapáson Pergel Szandra Liu Jiával (26. a világranglistán) játszott és nem sok választotta el attól, hogy megszerezze a győzelmet a korábbi Európa-bajnokkal ellen. Szandi 2:0-ra is vezetett azonban Liu Jia először egyenlített, majd a mindent eldöntő és rendkívül kiélezett ötödik szettet 13:11 arányban meg is nyerte. Ezzel a győzelemmel 1:0-ra vezetett az osztrák alakulat.

A második mérkőzésen Madarász Dóra (147. a világranglistán) és Iveta Vacenovská (25. a vilagranglistán) álltak asztalhoz. Dóri kiválóan játszott és négy játszmában, 3:1-re legyőzte a világranglista 25. helyén álló cseh versenyzőt, ezzel kiegyenlítve a mérkőzésállást (1:1).

Molnár Cornelia a német válogatott Petrissa Soljával (50. a világranglistán) csapott össze, Cornélia sajnos nem találta az ellenszert, és 3:0-s vereséget szenvedett. Ezzel a linzi csapat megszerezte a vezetést (2:1).

Pergel Szandi ezután Vacenovskával játszott, az első szettet Szandi nyerte, majd az osztrákok versenyzője egyenlítette, illetve a vezetést is átvette, ezután Szandi egalizálta az eredményt, azonban a döntő szettben 7:11 arányban maradt alul Vacenovskával szemben. Így a linzi gárda összesítésben 3:1-es győzelmet aratott.

A második mérkőzés 2013. március 23-án Linzben kerül megrendezésre!

Függetlenül a visszavágó eredményétől a Budaörsi Sport Club és annak női asztalitenisz csapata fantasztikus sikert ért el azzal, hogy a legrangosabb európai kupában döntőt játszhat! Ez kétség kívül Budaörs Városának legnagyobb csapatsport sikere!