Híreink

Ezüstös Bajnokok Ligája

2013. március 27.

A Budaörs 2i SC női asztaliteniszcsapata 3013. március 23-án, szombaton játszotta a Bajnokok Ligája döntő, második mérkőzését Linzben. A lányok közel álltak a meglepetéshez, a csodához, de végül nem sikerült olyan eredményt kiharcolni, hogy a BL serleg Budaörsre kerüljön. A szomszédos Ausztriában megrendezésre kerülő visszavágón 2:0-ás vezetés után 3:2-re kaptak ki a budaörsi lányok, így az osztrák alakulat kettős győzelemmel nyerte meg a 2013-as női asztalitenisz Bajnokok Ligáját.

A mérkőzések esélyese egyértelműen a korábban már BL győztes (2009) Linz AG Froschberg csapata volt. Az osztrákok mindhárom játékosa a világranglista első 50 helyezettje között van, Iveta Vacenovská (25.), Liu Jia (26.) és Petrissa Solja (50.). Míg nálunk Pergel Szandra (94.), Molnar Cornelia (106.) és Madarász Dóra (147.).

Már az első mérkőzés is parázs hangulatú volt, majdnem sikerült a "lehetetlen", majdnem sikerült kiharcolni a győzelmet, egy végletekig kiélezett mérkőzésen végül 3:1-re az osztrák lányok nyertek. A visszavágón remekül kezdtünk, Pergel rendkívül szoros mérkőzésen 3:2-re legyőzte Liu Jiát, majd Madarász verte meg Vacenovskát 3:0 arányban. A budaörsieknél a harmadik meccset a horvát válogatott kiválósága, Molnár Cornelia a német Soljával játszotta, és a hazai meccshez hasonlóan ismét 3:0 arányban maradt alul.

Ezek után Madarász rendkívül nehéz helyzetbe került, mindössze egy szettet veszthetett Liu Jiával szemben, 3:1-es vagy 3:0-ás győzelme azt jelentette volna, hogy a Budaörsi 2i SC jobb szettaránnyal döntőt nyert volt. A mérkőzés magyar szempontból parádésan indult, hiszen Dóri az első játszmában pontot sem engedett át az orsztáknak. Liu ezután kiegyenlített, majd 3:1-re legyőzte Madarászt, ezzel eldöntve a találkozót. Pergel ezután Vacenocskával játszott, immáron tét nélkül. A győzelmet a cseh versenyző szerezte meg (3:1).

A Budaörsi 2i SC története legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy második lett a legrangosabb nemzetközi kupasorozatban, a Bajnokok Ligájában! A Budaörsi Sport Club, sőt egész Budaörs büszke lehet a lányokra, erre a kiemelkedő eredményre!