Híreink

Asztalitenisz Európa-bajnoki selejtezők

2013. március 13.

2013. március 12-én, kedden 18 órakor került megrendezésre az utolsó asztalitenisz EB selejtező női és férfi vonalon egyaránt. Mind két válogatott idegenben lépett asztalhoz, a női gárda Olsztyn-ban Lengyelország legjobbjai, míg a férfi csapat Athénban, Görögország kiválóságai ellen küzdött.

A női válogatott már biztos csoportgyőztesnek számított a mérkőzést megelőzően is, hiszen az eddigi összecsapásokat rendre győzelemmel zárta. A görögök 2 győzelemmel és 2 verséggel álltak a selejtező csoportban. A magyar keretet Ambrus Krisztina (Országos Bajnok 2013), valamint klubunk két meghatározó játékosa Pergel Szandra és Madarász Dóra alkotta.

A lengyelországi összecsapáson a magyar női válogatott vereséget szenvedett, ennek ellenére sikerült a bajnoki divízióba jutás. A 2013-as Európa-bajnokságon országunk kiválóságai a legjobb 12 között küzdenek majd. Az első mérkőzésen Partyka öt szettben, 3:2-re győzte le Madarászt, melyből az utolsó kettő rendkívül szoros volt (12:10). A Grzybowska-Pergel összecsapás is egy hosszú, öt szettből álló találkozót hozott, ahol a végjátékban ismét a lengyel lány bizonyult jobbnak (3:2). Az utolsó párharc Szczerkowska és Ambrus között zajlott, itt négy szett alatt eldőlt, hogy a lengyel versenyző nem engedi ki kezei közül a győzelmet (3:1).

NŐK, A CSOPORT
Lengyelország–Magyarország 3:0
Natalia Partyka–Madarász Dóra 3:2 (–9, –7, 9, 10, 10)
Katarzyna Grzybowska–Pergel Szandra 3:2 (8, –10, –10, 6, 9)
Magdalena Szczerkowska–Ambrus Krisztina 3:1 (8, –5, 6, 0)

A férfi válogatottban Pattantyús Ádám (Országos Bajnok 2013), Zwickl Dániel és klubunk versenyzője Jakab János kapott helyet. Erre a trióra hárult az a rendkívül nehéz feladat, hogy kiharcolja a győzelmet, ezzel berepítve a válogatottat a legmagasabb divízióba (1-12. csapat) a 2013. évi Európa-bajnokságon.

Az athéni találkozón az első mérkőzés rendkívül kiélezett volt, Jakab János 2:0-ra elhúzott görög ellenfelétől, majd több meccslabdája is volt, azonban az adódó lehetőségeket nem sikerült kihasználnia, s végül 3:2 arányban maradt alul. Ezt követően Zwickl Dániel viszonylag simán szenvedett vereséget Kreanga-tól (3:0). A harmadik mérkőzésen az idei OB győztes Pattantyús Ádám nagy csatában győzött, visszahozva ezzel a magyar továbbjutás reményét. Sajnos nem sikerült az egyenlítés, hiszen Zwickl újból kikapott. A végén tehát a görög alakulat örülhetett a bajnoki divízióba jutásnak, hiszen összesítésben 3:1-es győzelmet arattak. Ezzel a vereséggel a magyar válogatott a csoport utolsó helyén végzett, s így a második vonalba kényszerült.